novinky

Den Země v říčanském lese v neděli 23. dubna 2023 od 13 do 17:30 h

Oslavte s námi Den Země v neděli 23. dubna.

Den Země oslavíme společne s Muzeem Říčany, které bude mít připravenou lesní trasu s mnoha nevšedními stanovišti. 

V Pramínku se můžete těšit na netradiční kopřivovou dílničku a také na dobroty z přírodní zahrady Catering Bylinková (paštiku s kaštany, grilované brambory nebo čokoládové lanýže).

V rámci oslavy Dne Země proběhne také den otevřených dveří. Jedná se o netradiční den otevřených dveří – neuvidíte děti a provoz, ale rádi vám ukážeme zázemí a zodpovíme vaše dotazy.

Tradiční den otevřených dveří proběhne ve středu 26. 4. 2023.

Pozvánka od Muzea Říčany

Letošní Den Země bude ve znamení zvířat! Kdo říkal, že v okolních lesích skoro žádné zvíře nepotkáme? Vydejte se s dětmi na naši lesní trasu a uvidíte, kolik živočichů tu s námi žije! Na trase budou děti mikroskopovat, zkoumat, tvořit a hrát si. Na stanovištích se setkají i s různými živými zvířaty – třeba netopýry nebo ptáky.

 

Trasa je variabilní – můžete si ji přizpůsobit libovolně podle svých potřeb. Starty a cíle v jednom připravujeme hned tři – na pláži na Jurečku, u Olivovny (u vstupu do lesa) a na Říčanské hájovně. Stanoviště lze projít v libovolném směru. Mapu trasy najdete i v dubnovém Kurýru, na výlepových plochách v Říčanech i na všech startech.

 

Startovné pro děti činí 70 Kč – v ceně jsou stanoviště s úkoly a odměna (za alespoň 5 splněných stanovišť).

 

Slavíme Den Země, nechte auto doma a přijeďte vlakem, na kole nebo pěšky. Upozorňujeme, že parkování ve Světicích u sportovní haly není možné!

 

Akci pořádáme ve spolupráci s Ekocentrem Říčany, Lesním klubem Pramínek, Českou společností ornitologickou, Českou společností pro ochranu netopýrů, MAS Říčansko, MŠ Světice, Jurečkem Říčany a dalšími. Za podporu děkujeme městu Říčany.

Připojujeme se  k oslavě Dne Země k Muzeu Říčany, které bude mít připravenou lesní trasu s mnoha nevšedními stanovišti. 

— Olga –