Pramínek > Lidé v Pramínku

Jaro Truhelka

průvodce Kapiček a Pramínků

Vyrostl jsem na vesnici, kde jsem měl od mala díky důvěře rodičů velkou svobodu a stalo se pro mě normální pohybovat se venku po celý rok. Přesto mě zlákala Praha a já se v ní usadil a užíval si její jedinečnosti, abych se po 10 letech vrátil zpátky na vesnici. A teď žiju na pomezí velkoměsta a venkova.

Navštěvoval jsem různé školy, kurzy a semináře, živil jsem se rukama i hlavou, učil jsem se pracovat s informacemi, se dřevem, s hlínou, seznamoval jsem se s lidmi, zvířaty, rostlinami i dalšími bytostmi, byl jsem v pohybu. Od podzimu 2015 mě Bára s Olgou přijali do týmu lektorů/průvodců a mně se splnil sen; a od ledna 2016 jsem začal pravidelně dva dny v týdnu pomáhat Lucii v Kapičkách. Lucii o rok později vystřídala Lenka a od letoška je mojí parťačkou Zuzka. Od roku 2018 jsem také pravidelně jeden den s Pramínky a s Petrou.

*

Být průvodcem v Pramínku je i po 6 letech výjimečná zkušenost, vede mě k pozornosti, otevřenosti a vnímavosti k potřebám, radostem i strastem lidských bytostí v dětských i dopělách tělech a jsem vděčný, že se s nimi můžu potkávat na tak krásném místě.

Další průvodci