Pramínek > Lidé v Pramínku

Jaro Truhelka

průvodce Kapiček a Pramínků

Vyrostl jsem na vesnici, kde jsem díky důvěře rodičů měl od mala velkou svobodu, díky níž se pro mě stalo přirozené pohybovat se venku po celý rok. Přesto mě lákala Praha a já se v ní usadil a užíval si její jedinečnosti, abych se po 10 letech vrátil zpátky na vesnici. A teď žiju na rozhraní velkoměsta a venkova.

Navštěvoval jsem různé školy, kurzy a semináře, živil jsem se rukama i hlavou, učil jsem se pracovat s informacemi, se dřevem, s hlínou, seznamoval jsem se s lidmi, zvířaty, rostlinami i dalšími bytostmi, byl jsem v pohybu. Na podzim 2015 mě Bára s Olgou přijali do týmu Pramínku jako průvodce a mně se splnil další sen;  od ledna 2016 jsem začal pravidelně dva dny v týdnu pomáhat Lucii v Kapičkách. Lucii o rok později vystřídala Lenka, Lenku Zuzka a Zuzku Veronika. Od roku 2018 jsem také pravidelně jeden den v týdnu s Pramínky a s Petrou.

*

Být průvodcem v Pramínku je jedinečná zkušenost – pravidelné setkávání s dětmi, rodiči a přáteli v týmu mě stále učí pozornosti, otevřenosti a vnímavosti k potřebám, radostem i strastem lidských bytostí v dětských i dospělých tělech a jsem vděčný, že se s nimi můžu potkávat na tak krásném místě a být součástí tohoto společenství.

Další průvodci