Pramínek

O Pramínku

Lesní klub Pramínek začal jako lesní školka.

V létě přibyly příměstské tábory.

Později se rozběhly pravidelná Lesní dopoledne pro rodiče s dětmi a vznikl projekt Lesní družiny pro školní děti.

Náš příběh

Na počátku bylo několik žen s malými dětmi, které si přály, aby jejich děti trávily školkový čas v lese a aby jej provázely ženy i muži jako průvodci. Byl tu také krásný les s loukou a hájenkou, místo s géniem loci. A byla tu velká vůle uskutečnit nové věci, které mají smysl.

Tým lektorek a lektorů se také rozrůstá a původní záměr, aby byl ve dvojici průvodců muž, je také naplněn. Z lektorů se stávají průvodci. Každý z nás přináší do týmu něco jiného, vzájemně se inspirujeme a společně rosteme. Soudržnost týmu je pro nás zásadní a pečujeme o ni. Naší společnou vizí je být přítomný.

Stejně důležitý je pro nás vztah s rodiči. Vážíme si jejich důvěry, jsou pro nás partnery na společné cestě.

Pramínek poklidně pramení dál. Na jaře 2016 s radostí oslaví páté narozeniny.

Od září 2016 se Pramínek rozrůstá o třídu Marvánků, kteří mají zázemí v pronajaté skautské klubovně v Říčanech u Marvánku. Na jaře 2017 si pronajímáme bílý domek u lesa. Chceme zde vybudovat komunitní dům, prostor pro setkávání napříč generacemi. V dubnu 2017 se Marvánci stěhují do Světic do bílého domu a stávají se Světýlky. Bílý dům ožívá.

V létě roku 2019 jsme se posunuly zase o kousek dál. Splnili jsme Standardy kvality Asociace lesních mateřských škol a stali jsme se certifikovaných lesním klubem.

V červnu 2021 se rozloučíme s bílým domem a Světýlka se vracejí tam, kde začali svou cestu, do nově opravené skautské klubovny u Marvánku. A zůstávají Světýlky