novinky

Podzimní zpívání v Pramínku – termíny až do zimního slunovratu

Zveme všechny – dospělé, děti, blízké i vzdálenější na setkání & zpívání & hraní v Pramínku. Budeme se potkávat ve čtrtky (a vyšlo aj jedno úterý):

  • čtvrtek 13. října 2022 
  • čtvrtek 20. října 2022
  • čtvrtek 3. listopadu 2022 (předmartinské zpívání)
  • úterý 22. listopadu 2022 (předadventní zpívání)
  • čtvrtek 24. listopadu 2022
    (předadventní zpívání)
  • čtvrtek 22. prosince 2022
    (předvánoční spočinutí)

Scházet se budeme po školce, tj. chvilku po 16. hodině, začneme kol 16:16 h, v domečku nebo v jurtě. Délka podle chuti, cca 1,5 h, max do 18. hodiny.

Nástroje vítány. K dispozici jsou ozvučná dřívka a chrastítka.

Přidávám ještě pozvání od Hanky:

Zdravím Vás a zvu Vás na společné zpívání v Pramínku.

Jako bývalá průvodkyně se cítím stále propojená a stále chodím kolem. Občas zaskočím za průvodce a potkávám se s vašimi dětmi.
Ráda se propojím i s novými rodiči, které ještě neznám. 
Prostřednictvím společného zpěvu a muzicírování je šance propojit jak rodiče navzájem tak s průvodci, průvodce navzájem, děti, rodiče a průvodce a vůbec celou komunitu.

Z vlastní zkušenosti vím, že v Pramínku vzniká mnoho propojování a přesahu pro dospělé, kteří čerpají inspiraci a z toho celé rodiny vzkvétají.
Pojďme tedy zpívat a hrát (si), nejdříve se oťukáme a uvidíme jak často se nám bude chtít scházet.
Idea je naučit se písničky slavnostní i běžné, indiánské, lesní, lidové, souznít našimi hlasy. V prastarých kulturách byl zpěv vždy důležitou součástí života.

Zpívám od dětství, avšak až ve 20ti letech jsem objevila, že můj hlas je má síla a bylo pro mě nevyhnutelné se hlasem nechat vést. Přes mnoho kapel různých žánrů jsem se po letech dozpívala k malým kruhům kde se zpívání stává sdílením kouzelných okamžiků. Zpěv může být hlubokým prožitkem. Pojďme to zkusit a uvidíte co Vám to přinese.
Jsem tu pro Vás a ráda vás provedu cestou k vašemu hlasu a společnému souznění. 
Hanka Krejčová  
http://www.hankarihova.com/